1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Денний центр

PDF Друк e-mail

Новини служіння

24-25 лютого 2012 року пройшла Конференція волонтерів ВМКПО «ВИБІР»

Зустріч проходила в м. Київ, на базі Ірпінського конференц-центру.

Метою конференції було зібрати для навчання, підбадьорення і обміну досвідом команди діючих денних центрів в Україну.

Приїхало 20 учасників з Хмельницької (ДЦ Хмельницький, ДЦ с.Волковінци, ДЦ с.Антонівка, ДЦ с.Череповая), Вінницькій (ДЦ Слобода-Гулевська), Черкаській (ДЦ "Жнівка"), Житомирській (ДЦ "Перлина", ДЦ "Перлинка ", ДЦ" Чисте Серце ") і Волинській (ДЦ" Маяк ") області.

 

З 16 по 21 липня в с. Марківці пройшов стаціонарний наметовий табір для дітей з малозабезпечених сімей "Життя - не гра"


 

Про служіння

Служіння денного центру

Служіння Денних центрів розпочалось в Хмельницькому при церкві «Дім Євангелія». 6 років тому (8.12.2005), коли соціальний відділ «Вибір» (пізніше зареєстрований на державному рівні, як ВМКПО «Вибір») від організації «Молодь для Христа» (МДХ) розпочав пілотний варіант роботи з потенційними дітьми вулиці.

Як і багато церков, організацій, місій, працівники МДХ бачили проблему безпритульності, і намагались допомогти дітям, годуючи та спілкуючись з ними на вулиці. Постало питання, чому і звідки вони з’являються на вулицях? Працівники МДХ зробили дослідження, і зрозуміли, що причина – проблеми в сім’ях: відсутність одного з батьків, проживання сімей на межі бідності, зловживання алко- чи нарко- речовинами і, як наслідок, нехтування вихованням дітей. За офіційними даними в нашій країні у 50% сімей живуть потенційні діти вулиці, (які в будь-який момент можуть не витримати тієї кількості проблем, з якими стикаються і піти на вулицю – шукати кращого життя), а за неофіційнимни – 80%.

Найголовніша ціль Денних центрів – допомогти дитині обрати майбутнє, показавши різницю між життям без Бога і в слухняності Богу. Однак, перш ніж давати духовну їжу, дітей намагаються нагодувати фізично, тому що голодна дитина не буде слухати про Ісуса Христа.

Але служіння ДЦ не закінчується лише на дітях, а направлене на сім’ю, тому що ми віримо – якщо зникнуть чинники, що руйнують сім’ю зсередини і вона почне розвиватися повноцінно, то і дитині стане легше зростати. Адже коли в родинах відсутня справжня любов, від цього страждають не лише дорослі, а й діти. На в ДЦ зустрічах волонтери дають можливість відчути справжні хороші дружні стосунки, проводять час з ними, спілкуються, розмовляють на теми, що їх цікавлять та дають поради на основі Слова Божого.

Діти розкриваються, розповідають про ситуації в їхніх сім’ях. Іноді волонтерам стає моторошно, коли усвідомлюють, в яких умовах доводиться дітям жити. Але вони підбадьорюють дітей не йти «на вулицю» і не робити необачних вчинків, а залишатися в своїх сім’ях і долати перешкоди разом.

Андрій Костишин«Бог надзвичайним способом змінює дітей, які відвідують Денний центр, що помічають не тільки батьки, але й вчителі у школі, тому що ми дбаємо і про домашні завдання, по що, нажаль, часто забувають в неблагополучних родинах», - зазначає Андрій Костишин – директор МДХ та президент ВМКПО «Вибір».

Щоб розпочати ДЦ, потрібно, щоб була людина, яка переживає всім серцем за дітей ризику. Вона має знайти однодумців: 2-4 волонтери, які будуть готові працювати разом з нею. Волонтери ДЦ готові всьому навчити, розповісти, показати – мають необхідні матеріали, щоб розпочати цю працю.

Для цього служіння згодиться будь-яке приміщення, не потрібно ніякого спеціального обладнання. Чудово підійде, наприклад, клас недільної школи. Просто потрібно любити цих дітей, а все інше (олівець, парта, шматок хліба з чашкою гарячого чаю чи молока) завжди знайдеться в церкві.

Заняття у Денному центрі при церкві «Дім Євангелія» проходять у вівторок та четвер з 15.00 до 18.00.

На початок 2012 року Україні є 12 працюючих Денних центрів і є результат! Діти, які раніше відчували себе знедоленими, зараз відчувають справжню любов і мають надію на краще майбуття!

Андрій Костишин: «Ми молимось, щоб при кожній церкві відкрився Денний центр. Тому що відсоток дітей з сімей ризику дуже високий і вони не мають шансу почути про Ісуса Христа. Ми маємо їм розказати про Нього. Це служіння, яке приносить великі плоди, воно розтоплює кам’яні серця людей».

Денний центр

 

Для отримання додаткової інформації по роботі Денних центрів звертайтесь:

по Хмельницькій області:

тел. 093-757-97-88,

або email: kawybk@mail.ru

Координатор Кашуба Людмила

 

по Україні:

тел. 097-743-62-85,

або email: dity@vybir.org

Координатор Гураль Надія

 

Фотогалерея служіння денних центрів Хмельниччини:

ДЦ Хмельницький

ДЦ с. Антоновка

ДЦ с. Черепова

ДЦ с. Вовковинці

ДЦ с. Слобода-Гулівська